Za mřížemi se tentokrát ocitl osmačtyřicetiletý Vladimír P. z Jihlavy, který měl společně se svým partnerem Janem M. od konce dubna do poloviny září letošního roku pohlavně zneužít hned několik nezletilých chlapců. Celá věc vyšla na povrch poté, co se jeden z hochů svěřil své matce. Ta to oznámila na policii.

Partner obviněného se policistům doznal

„Oba muži jsou podezřelí, že nejméně tři chlapce ve věku čtrnácti let osmkrát pohlavně zneužili,“ potvrdil reportérům Deníku jihlavský státní zástupce Arif Salichov s tím, že vzhledem k tomu, že je vyšetřování zatím na začátku, není vyloučeno, že budou odhaleny i další případy.

Vladimír P. byl za zneužívání nezletilých odsouzen již v roce 2005. Po dvou a půl letech byl ale podmínečně propuštěn na svobodu a začal se léčit. „Jeho terapie vypadala dobře. Nevím, co si o tom mám myslet. To, že je ale ve vazbě, ještě neznamená, že to skutečně udělal. To ukáže až vyšetřování policie,“ reagovala na zatčení svého pacienta havlíčkobrodská sexuoložka Želmíra Herrová.

Zatímco je Jan M. stíhán na svobodě, Vladimír P. putoval do vazby. „Jde totiž o vysoce nebezpečného pachatele,“ podotkl Arif Salichov. Sexuální deviant Vladimír P. odmítl k případu vypovídat, jeho o třiadvacet let mladší partner byl sdílnější a přiznal se.

Počet případů pohlavního zneužívání na Vysočině od začátku letošního roku

Havlíčkobrodsko 3

Jihlavsko 5

Pelhřimovsko 9

Třebíčsko 7

Žďársko 9

Celkem na Vysočině 33

Zdroj: Policie ČR