„Rozumíme tomu, že na pozemku bude vznikat další zástavba. Ovšem dle platného územního plánu měla celý prostor tvořit zeleň s nízkopodlažní zástavbou několika bytových domů,“ vysvětlil důvody Deníku Petr Navrátil. Nejvíce vadí sousedům dvě rohové části domu, které mají být sedmipatrové.

Zda jsou protestující v právu je otázkou. Stavba podle nich získala kladné stanovisko od hlavního architekta města. „V momentě, kdy běží řízení, rozhoduje stavební odbor a já se vyjadřovat nemůžu,“ řekl k situaci Petr Brůna s tím, že rozhodnutí předjímat nechce. Společnost Stako, která o územní rozhodnutí žádala, chyby v projektové dokumentaci odmítá. Ještě včera ráno chtěl jednatel společnosti počkat na rozhodnutí úřadu. Situace se však včera nečekaně vyvinula směrem, který bezpochyby potěší všechny protestující sousedy.

Hradecká zóna Aldis je prozatím jakousi Popelkou v centru města. Během pár let by se však ráz této lokality měl výrazně změnit. VIzem města i architekta Pavla Zadrobílka oičátí s novou zelenou čtvrtí.
Chybí lávka, rozvoj zóny Aldis se opozdí

Stako nakonec projekt upraví

Po konzultaci s kolegy, kteří mají tento konkrétní projekt na starost, jednatel společnosti Stako Petr Kulda změnil názor. „Žádost o územní rozhodnutí jsme dnes stáhli za účelem úpravy projektu. Stojíme si za tím, že že projekt tak, jak byl, je v pořádku, ale nechceme jít nějakou konfliktní cestou,“ uvedl včera odpoledne Kulda. Jakým způsobem přesně projektovou dokumentaci společnost Stako upraví a zda například z projektu zmizí dvě sedmipatrové části domu, jednatel společnosti v tuto chvíli předjímat nechtěl. Jasné je ovšem to, že v nejbližší době ke stavbě Plachtaparku nedojde a projekt je znovu téměř na začátku. Kdy předloží stavebnímu odboru Stako novou žádost o vydání územního rozhodnutí, zatím není jasné.

Sousedé plánovaného Plachtaparku přijali včerejší krok s radostí. „Pro nás je ta zpráva velmi překvapivá. Jsme ale samozřejmě moc rádi, že se nad tím projektem ještě bude dál přemýšlet. Naším cílem rozhodně není blokovat stavbu, chceme jen, aby nějak rozumně vypadala,“ řekl Deníku po včerejších změnách Petr Navrátil.

Ilustrační foto
Nejvíce rodiček míří do Náchoda a Hradce