V Brně demonstrovali již po sedmé. „Byl jsem na všech. Jel jsem i do Prahy na Staroměstské a Václavské náměstí. V listopadu 1989 mě policisté zmlátili a nechci, aby se něco podobného ještě zopakovalo,“ řekl jeden z účastníků Jan Chloupek.

Podle organizátorů ze spolku Společně Brno důvodů k setkávání lidí na náměstích přibývá. „Babiš se s námi odmítá sejít. Chceme otevřený dialog a ne mocenské kecy,“ hlásala k davům z pódia jedna z organizátorek Hana Strašáková.

Zdroj: Deník / Ondřej Kaloud

Poté ji vystřídali zástupci různých brněnských divadel, třeba národního divadla, Husy na provázku či divadla Bolka Polívky. „Jako divadlo takové aktivity podporujeme. Babiš druhé osočuje ze lži, přitom lže sám. A kdo lže, ten krade a do pekla se hrabe. Přejeme mu šťastnou cestu," vzkázal ředitel divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský.

Lidé demonstrovali také na dalších sedmi místech na Brněnsku. Sešli se ve Vranovicích, Židlochovicích, Ivančicích, Babicích nad Svitavou, Kuřimi, Moravských Knínicích a v Tišnově.

Premiér Andrej Babiš, jehož demisi lidé požadují, přitom ve středu jižní Moravu navštíví. Podívá se na rybníky a mokřady v Lednici na Břeclavsku, Baťův kanál v Petrově či úpravnu vody v Prosiměřicích na Znojemsku. Prohlédne si i stavbu brněnského hlavního nádraží.

Na jižní Moravu s ním dojede i ministr životního prostředí Richard Branec a ministr dopravy Vladimír Kremlík. „Mimo dopravy je tématem návštěvy také boj se suchem v nejvíce postiženém regionu v České republice. Podívají se i na některé dokončené projekty na zadržení vody v krajině i v obcích,“ informovala mluvčí ministerstva životního prostředí Petra Roubíčková.