Naočkovat se v sobotu nechaly i děti Sofie a Petr Guzi, pod dohledem maminky zdravotní sestry. Rodina přijela z Mělníka a očkování se rozhodli spojit s návštěvou zoo. Děti nechala maminka očkovat i kvůli věčným testům.

Na vakcinaci dorazila i jedenaosmdesátiletá Jarmila Bartíková, která sdělila primátorovi, že pracovala jako zdravotní sestra na infekčním oddělení na Bulovce.

Možnost výběru vakcíny

Očkovat se lze bez jakékoli předchozí registrace, vybrat si lze mezi vakcínou Comirnaty (BionTech/Pfizer) a jednodávkovou vakcínou Janssen-Cilag (Johnson & Johnson), kterou však nelze kombinovat s jinými očkovacími látkami.

V Zoo Praha bude autobus stát u Vzdělávacího centra i v neděli 1. srpna od 9 do 17 hodin (v případě zájmu až do 19 hodin). Podle harmonogramu pak bude autobus v dalších dnech cestoval přes Náplavky, Botanickou zahradu a navštíví i Olympijský festival ve Stromovce.

Na druhou dávku vakcíny Comirnaty se bude možné dostavit opět do Očkovacího autobusu v místě jeho aktuálního stání, nebo se objednat do Metropolitního očkovacího centra, případně kamkoliv jinam.

Stanoviště Očkovacího autobusu v pražské zoo v sobotu navštívil primátor Zdeněk Hřib (Česká pirátská strana).