„Na malou slečnu se doma v Jívové na Olomoucku už těší dvouletý bratříček,“ informoval mluvčí šternberské nemocnice Adam Knesl. Ve Fakultní nemocnici v Olomouci se rozezněl pláč prvního miminka roku 2023 v 1 hodinu 23 minut. „Porodníci přivedli na svět holčičku Victorii z Doloplaz na Olomoucku. Vážila 3 720 gramů a měřila 52 centimetrů,“ řekl mluvčí Fakultní nemocnice v Olomouci Adam Fritscher.

V první hodině

Před uplynutím jedné hodiny po půlnoci přišli na svět ještě Veronika v jindřichohradecké nemocnici, Natálie v Havířově na Karvinsku a Matěj v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Jde o první letošní děti v Jihočeském, Moravskoslezském a Zlínském kraji.

Další tři z prvních letošních dětí v jednotlivých krajích se narodily mezi první a druhou hodinou ranní. Jihomoravskou "jedničkou" je Lukáš v bohunické porodnici v Brně, v Královéhradeckém kraji je to Sebastian v porodnici v Trutnově a v Libereckém kraji Melanie v Nemocnici v Jablonci nad Nisou.

Silvestrovský ohňostroj u radnice radnice Slezské Ostravy, 31. prosince 2022.
Češi přivítali příchod nového roku. Oslavy provázely ohňostroje i požáry

Krátce po 02:00 přišel na svět Josef v Chomutově, který je prvním letošním miminkem v Ústeckém kraji. Emma narozená po 05:00 v porodnici Pardubické nemocnice "vyhrála" v Pardubickém kraji, Matyáš se jako první letošní dítě v Plzeňském kraji narodil po 06:00 v porodnici Mulačovy nemocnici v Plzni. Diana je první v Karlovarském kraji, v krajském městě přišla na svět před 09:30.

Některé kraje nebo i města, odkud první děti roku pocházejí, rodinám dávají finanční dary nebo upomínkové předměty. Loni se čtyři děti na Nový rok narodily minutu po půlnoci. Přišly na svět v Plzni, Jihlavě, Písku a Karlových Varech.