V útulku je nyní podle informací místostarosty Příbrami Miroslava Peterky (ODS) zhruba 20 psů, kteří čekají na svého budoucího majitele a nový domov. „Útulek se v poslední době těší stále větší podpoře dárců, kteří přispívají  finančně na transparentní účet 000182-0521110379/0800 nebo podporují zvířata i materiálně, a to nejrůznějším krmením, hračkami či pelíšky. Těmto dárcům, kterým není psí život lhostejný, patří velké díky,“ uvedl Miroslav Peterka v únorových Minutkách z radnice.

Kamil je osmiletý kříženec loveckého psa. V útulku je již pět let. Rád chodí na procházky. Je výborný hlídač, nic mu neuteče.Kamil je osmiletý kříženec loveckého psa. V útulku je již pět let. Rád chodí na procházky. Je výborný hlídač, nic mu neuteče.Zdroj: se souhlasem Psí útulek Lazec

Psí útulek Láz slouží k umísťování ztracených a zatoulaných psů z katastru města nebo obcí, které mají s technickými službami uzavřenou smlouvu. Psi mohou být do útulku předáni výhradně Městskou policií Příbram. Kapacita útulku je 25 venkovních kotců a tři vnitřní karanténní kotce pro nemocné nebo právě přivezené psy.

Majitel si svého odchyceného psa může vyzvednout po dobu 21 dnů, poté je možné dát zvíře do adopce. Pro návštěvy je útulek otevřen denně od 10 do 16.30 hodin. Zájemci se také mohou s ošetřovateli domluvit na venčení pejsků.