„Dvoreček děláme hlavně pro lidi z okolí. Jsme rádi, že si k nám našli za těch pár let obnovené tradice cestu i návštěvníci z Olomoucka, Prostějova a širšího regionu střední Hané,“ usmíval se předseda představenstva Pily Javořice Jan Vařeka.
„Oni tady mají fakt pivo za deset korun? Hm, připadám si jako kdyby mi bylo náct. Takové ceny byly na zábavách mého mládí. To mi stačila stovka a ještě mi zbylo,“ kroutila nevěřícně hlavou například Marta Nováková z Prostějova. Dumpingovou cenu pěnivého moku škarohlídi hanili tím, že se jedná o nějaký patok. Z píp však tekly v tuzemsku i zahraničí oceňované jedenáctky Zubr Grand a Litovel Moravan.
Neodolatelnou cenou lákalo i další občerstvení. Stopadesátigramový vepřový nebo kuřecí řízek za 60 korun, hovězí guláš za stejnou cenu. „V guláši je hodně masa, k řízkům i okurek a pečivo v ceně. Připadám si jako v osmdesátkách,“ chválil porce Jirka, muž středního věku z Olomoucka.
Děti braly stan s teplým jídlem útokem. Párek v rohlíku stál pouhých 15 korun, obří porce hranolků s kečupem nebo tatarkou dvojnásobek. V nabídce byl i grilovaný hermelín, klobása nebo zeleninový salát s kuřecím masem.
„Já sem jezdím pravidelně od roku 2020. Vždycky tady hrají prvotřídní kapely. Je vidět, že se program vybírá s citem a znalostí. Všichni, co dnes vystoupili jsou vynikající muzikanti a hlavně je na nich vidět, že je to baví,“ vysekla hudebníkům poklonu Hana Slezáková z Prostějova.
Netradiční soutěž
Tradicí Dvorečku je soutěž o popelnici. Letos se závodilo o plastovou s kolečky. Odvážlivci, kteří se přihlásili, museli s odpadovou nádobou naplněnou z poloviny vodou co nejrychleji zvládnout slalom mezi pivními sudy.
O prvenství se rvali dva Petrové. Největší ovace ale sklidila Tereza z Prostějova. Ta se pustila do slalomu s takovou vervou, že se téměř zranila. Nakonec ale vzala svůj dojezd s úsměvem. Obdobně se karambolu nevyhnul ani mladíček z Loučky.
Letošní ročník Dvorečku radosti uzavřel oblíbený velkolepý ohňostroj.