Svého turistického potenciálu se v Nošovicích rozhodli naplno využít modernizací Radegastova šenku. Rozsáhlá rekonstrukce areálu si vyžádá celkem 70 milionů korun a ke zprovoznění šenku pro veřejnost by mělo dojít už začátkem července.

Třída T. G. Masaryka, Frýdek-Místek.
V pondělí začíná ve Frýdku-Místku oprava části třídy T. G. Masaryka

Rekonstrukcí a rozšířením Radegastova šenku včetně zázemí zahrady došlo k navýšení kapacity budovy a zvýšení úrovně poskytovaných služeb, jak pro místní občany, tak i pro turisty.

„Záměrem bylo zejména vytvoření kvalitní restaurace, společenského sálu, zkvalitnění ubytování, vytvoření nových prostor pro pořádání konferencí, soukromých a firemních akcí, či jiných volnočasových aktivit,“ přiblížil Jiří Myšinský, starosta obce.

PROMĚNA

Radegastův šenk, hospoda, historické foto.Zdroj: Archiv obce Nošovice

Radegastův šenk, 1. června 2020 v Nošovicích.Zdroj: Deník / Pavel Netolička

Radegastův šenk nabídne i sportovní vyžití v podobě bowlingu nebo moderního dětského hřiště.

INVESTICE BYLY DO CYKLOTRAS I ZÁZEMÍ

Rekonstrukci Radegastova šenku předcházelo vybudování moderního parkoviště, od podzimu i s dobíjecí stanici pro elektromobily, cyklotrasy Radegastovy toulky Nošovicemi a celková oprava budovy obecního úřadu a jeho okolí.

Zpěvačka a písničkářka Kaczi
S Milenkou proti promiskuitě. Zpěvačka Kaczi dělá v novém klipu osvětu

„Ani v této nelehké době jsme nezastavili své investice, všechny je realizujeme, dokončujeme a zároveň chystáme i další. Od července měníme v celé obci světelné body veřejného osvětlení, zahajujeme výstavbu fotovoltaické elektrárny na střeše tělocvičny, a abychom nadále šetřili životní prostředí, tak dokončujeme fotovoltaické osvětlení u sportovního areálu. Provedli jsme také přeložku potoka Osiníka a nemalé prostředky investujeme i do úprav veřejné zeleně v obci. Na podzim se už těšíme na zahájení výstavby komunitního centra pro seniory, jehož předpokládaná cena je 45 milionů korun,“ zakončil starosta.