Děti si kartu budou moci vyzvednout přímo ve školách. „Dětem budou rozdány přihlášky, odnesou si je domů, rodiče vyplní a poté dostanou bezplatně lítačku," vysvětlila primátorka Adriana Krnáčová. Pro děti do 15 let je karta zdarma. Přípravu projektu má na starosti firma Operator ICT.

Projekt odstartuje příští rok 

Pro školy bude Lítačka výhodná i v tom, že ji budou moci využívat jako kartu na obědy či pro vstup do budovy. Projekt odstartuje v únoru či březnu příštího roku na základní škole Otokara Chlupa na Praze 13. "O zařazení do systému musí škola požádat sama a může si na kartu nahrát libovolnou funkci, kterou dnes využívá nebo je pro ni potřebná," doplnila primátorka. V současné době je možné Lítačku využít jako průkaz do Městské knihovny. Ačkoli vedení města mluvilo o dalším rozšiřování karty, podle primátorky má jít v prvé řadě o cestovní doklad.

Na co mohou radnice využít peníze 

Radní také projednávali přidělení peněz z hazardu městským částem. Rozhodli, že radnicím poputuje 128,544 milionu korun, které magistrát vybral od letošního května do září jako odvod z loterií a her. Praha v tomto období vybrala celkem 257,1 milionu.

Kolik dostanou jednotlivé městské části, závisí na počtu obyvatel. Nejvíce dostane nejpočetnější městská část Praha 4 a to 13 milionů. Přes 10 milionů dostanou městské části Praha 6,8,10. Nejméně naopak obdrží Praha –Nedvězí. Peníze mohou radnice využít jen na sport, školství a podporu neziskových organizací.