Odlitek sochy stojí na zahradě německého velvyslanectví v Praze. Originál stál v Berlíně, odkud se přesunul do Liberce. Výtvarník Černý, který se zúčastnil slavnostního odhalení sochy v Liberci, vyzval všechny přítomné, aby „hlavně šli volit“ v nadcházejících volbách.

Černý má v libereckém veřejném prostoru i další dílo. Jde o zastávku MHD v Sokolské ulici, která bývá nazývána Hostina obrů. Plastika s typickým zeleným povrchem patinovaného bronzu odkazuje na symboly z minulosti a současnosti Libereckého kraje. Předměty připomínají česko-německo-židovskou minulost Liberecka.

TULfest.
Formule, hokej i virtuální hry. Univerzitní náměstí zaplavili studenti

Prostor díla je na chodníku orámován tmavší dlažbou do tvaru obdélníku. Základ uměleckého díla tvoří velký bronzový stůl připomínající typické dřevěné stoly oblíbené na Liberecku v 19. století. Historický nábytek inspiroval i pět židlí pod stolem. Kousek od stolu je koš na odpadky ve tvaru obří konzervy s pootevřeným víčkem, které nese typické stopy otvíráku.

Vedle koše vystupuje z kamenné zdi část papírového tácku s libereckými párky, opět z bronzu a ve velkém provedení. Na druhé straně od židlí je na žulových kamenech jízdní řád v ozdobném bronzovém rámečku, který připomíná čtyři větve stromu s ozdobou nahoře a odkazuje na tradiční myslivost v kraji.