Vše začalo na podzim roku 2022, kdy si Michaela všimla, že má mléčnou sekreci z bradavky a nahmatala si bulku v prsu.

„Následovalo vyšetření, kde mi bylo sděleno, že se jedná o zduřenou mléčnou žlázu. Uklidnila jsem se a nepřikládala tomu velký význam. Po pěti měsících jsem si ale bohužel nahmatala ještě navíc zduřenou uzlinu. Následovalo velké kolečko různých vyšetření, včetně biopsií. Byl mi diagnostikován karcinom prsu vysoké aktivity s metastázami do uzlin a bohužel i mnohačetné jaterní metastáze. Nyní jsem na začátku své cesty,“ popsala svou situaci Michaela, která má za sebou první dávku paliativní chemoterapie a biologické léčby.

Zdravotní sestra Soňa Pavlíková
Onkologie je jiný svět. Blízkost smrti vás změní, popisuje zdravotní sestra

„Díky svým dětem, rodině a blízkým kamarádům nepřestávám doufat v dobrý konec. Věřím, že v době, která mi bude dopřána, se najdou i nové způsoby léčby tohoto zákeřného onemocnění,“ dodala.

Chcete Míše pomoci? Sbírku naleznete ZDE 

Zpráva o vážném onemocnění šokovala nejen rodinu, ale i kamarády a známé. „Na dárcovské platformě Donio.cz jsme pro Míšu založili finanční sbírku. Zároveň všichni velice doufáme, že se povede další šíření nádorů alespoň zpomalit či nejlépe zastavit,“ řekla kamarádka Míla Netolická.

Rodina Michaely z Hlinska žije aktivně, a to i navzdory vážnému onkologickému onemocnění.Rodina Michaely z Hlinska žije aktivně, a to i navzdory vážnému onkologickému onemocněníZdroj: se svolením rodiny

Přátelé Michaelu vnímají jako člověka se srdcem na správném místě.

„Spoustě lidem pomohla, poradila či jen zlepšila den. Nikdy nikoho neodmítla a na všechno se snažila najít řešení. Má ráda sport, je členkou fitness komunity v Hlinsku, kde svojí přítomností rozsvítí celé fitko. Ke sportu vede i svoje děti. Často je doprovází na fotbalové zápasy a taneční soutěže. Sportovní duch se u ní projevuje i tak, že je vytrvalá, nevzdává se a věří ve vítězství. Je fascinující, jak odhodlaně bojuje,“ popsala iniciátorka sbírky Lída Moučková.

V pracovní neschopnosti 

Michaela je v současné době v pracovní neschopnosti. Je samoživitelka, o čtrnáctiletou Míšu, jedenáctiletou Markétku a pětiletého Marečka se stará svědomitě, ale peníze rodina k životu potřebuje. Kamarádi jí prostřednictvím sbírky na Donio.cz chtějí ulehčit a pomoci v těžké životní situaci.

„Vybrané peníze budou využity na úhradu nákladů za léčbu, studium dětí, úhradu jejich volnočasových aktivit. Také pomohou ke splacení hypotéky na dům, ve kterém společně žijí a na další výdaje spojené s bydlením a chodem domácnosti. Prosím, přidejte se k nám, společně jim dokážeme pomoci! Děkujeme za sebemenší příspěvek,“ vyzývá kamarádka Míla.

Škůdce plzák španělský (Arion vulgaris)
Pomohou slimáci v léčbě rakoviny? Ústecká univerzita hlásí zajímavý objev

Do konce sbírky zbývá asi padesát dní, zatím je vybraná polovina z cílové částky. Dárci přispívají podle svých možností od stokoruny výše a v komentářích vyjadřují svou velkou podporu a přání uzdravení ze zákeřné nemoci. „Míšo, držte se a neztrácejte optimismus,“ zní jeden z povzbudivých vzkazů.