„Vyžaduje to velmi sehraný operační tým. Operace je rovněž náročná z hlediska organizace, časové souslednosti operačního postupu, práce s přístroji a zavedení protézy,“ uvedl jeden z operatérů, přednosta ortopedické kliniky nemocnice Tomáš Tomáš. Pro pacienty to znamená kratší dobu rekonvalescence, neboť na druhou operaci by museli čekat půl roku.

Kolenní kloub je jedním z nejsložitějších v lidském těle. A problémy s ním mohou potkat kohokoli. „Kolena mě trápí roky. Vodu z nich mi tahali jedenáctkrát, než mě poslali na operaci. Byla to zajímavá zkušenost, protože jsem si vyžádal jen lokální umrtvení a celý proces mohl sledovat. Od té doby je to lepší, ale bolest se pořád občas ozve,“ vylíčil padesátník Pavel Dupkala.

Ilustrační foto.
Koronavirus v Jihomoravském kraji: počet nemocných dohání vyléčení

Dalším místem, kde tuto složitou operaci pod vedením primáře Jiřího Stryhala už provedli, je chirurgické oddělení mostišťské Nemocnice svaté Zdislavy u Velkého Meziříčí na Vysočině.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU
Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.

PAVEL PODEŠVA