„Vyžaduje to velmi sehraný operační tým. Operace je rovněž náročná z hlediska organizace, časové souslednosti operačního postupu, práce s přístroji a zavedení protézy,“ uvedl jeden z operatérů, přednosta ortopedické kliniky nemocnice Tomáš Tomáš. Pro pacienty to znamená kratší dobu rekonvalescence, neboť na druhou operaci by museli čekat půl roku.

Kolenní kloub je jedním z nejsložitějších v lidském těle. A problémy s ním mohou potkat kohokoli. „Kolena mě trápí roky. Vodu z nich mi tahali jedenáctkrát, než mě poslali na operaci. Byla to zajímavá zkušenost, protože jsem si vyžádal jen lokální umrtvení a celý proces mohl sledovat. Od té doby je to lepší, ale bolest se pořád občas ozve,“ vylíčil padesátník Pavel Dupkala.

Dalším místem, kde tuto složitou operaci pod vedením primáře Jiřího Stryhala už provedli, je chirurgické oddělení mostišťské Nemocnice svaté Zdislavy u Velkého Meziříčí na Vysočině.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU
Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.

PAVEL PODEŠVA