Oba pruhy blokovaly odstavené kamiony. Šoféři osobních aut mezi odstavenými náklaďáky neprojely. Dopravu v několika úsecích řídila policie. Na Kubově Huti zablokovaly silnici kamiony, i auta údržby tam zůstaly v kolonách mezi nákladními auty minimálně hodinu a půl.

"Po sedmé hodině je silnice z Kubovy Huti konečně bez odstavených kamionů a podařilo se ji prohrnout. K hraničnímu přechodu vyrazila naše další technika," popsala situaci na Prachaticku Věra Jedličková z vimperského dispečinku Správy a údržby silnic.

V terénu byla všechna údržbová auta, co mají silničáři k dispozici. Ještě horší situaci hlásili šoféři z německé strany hranice. Kolona aut stála například už před stoupacími pruhy do Phippsreutu. Doprava se zastavila také na silnici z Prachatic do Volar v místě zvaném Rozvodí. V kopci do Blažejovic kamiony taky nevyjeli. Řidiči osobních aut mohou s maximální opatrností projet. Podle informací Martina Grožaje jen za dnešní odpoledne vozidla údržby najezdila mezi Vimperkem a Strážným 124 kilometrů, vysypala 8 tun soli a vystříkala 1374 litrů solanky. Podle předpokladů by mělo sněžení během noci ustávat.

Podle informací Romana Szpuka z meteorologické stanice na Churáňově řádí vánice. "Za posledních 12 hodin napadlo 11,3 mm srážek, všechno je to ve sněhu, celkově máme 47 cm. Teplota mírně klesá, v 19 hodin bylo -1,4 °C. Nárazy větru jsou do 18 metrů za sekundu. Sněžení doprovází vysoko zvířený sníh," uvedl.