„Povrch dálnice už byl na konci své životnosti a na některých místech už byl její stav považován za havarijní. I přes průběžné provádění lokálních oprav vykazovala vozovka velkou řadu závad. Během více než dvou měsíců tak byla provedena celková výměna cementobetonového krytu vozovky na více než osm kilometrů dlouhém úseku,“ popsal Adam Koloušek z Ředitelství silnic a dálnic.

Koloušek dodal, že součástí stavebních úprav byla například také výměna odvodňovacích žlabů, výměna a doplnění svodidel na krajnici a na přejezdech středového dělícího pásu, obnova oplocení nebo oprava propustků a mostů.

close Oprava dálnice D5 u Rozvadova se chýlí ke konci. info Zdroj: se svolením Ředitelství silnic a dálnic ČR zoom_in Oprava dálnice D5 u Rozvadova se chýlí ke konci

„V souvislosti s dokončením prací v řešeném úseku by tak v pondělí 17. června měly začít i práce na demontáži dopravních omezení v tomto úseku. Během středy 19. června by pak měl být tento úsek opět zprovozněn bez výraznějších omezení,“ uzavřel.

Stavební úpravy na dálnici provedlo společenství firem EUROVIA CZ, STRABAG a REKMA. A to za 338 milionů korun bez daně.