Oblíbený festival Rock na Plumlově, který si již získal na Prostějovsku i v jeho širším okolí slušné renomé, letos hlásí zásadní novinku. Místo plumlovského areálu „v Borkách“ jej bude hostit pláž U Vrbiček na plumlovské přehradě.

„Proč jsme se tak rozhodli? Pláž U Vrbiček je podle mě místem jako stvořeným pro pořádání našeho festivalu. Areál je tam parádní, voda v přehradě bude v té době ještě čistá, Prostějováci to budou mít na akci blíž a kousek od pláže se nachází i Autokemp Mostkovice,“ vysvětluje ředitel festivalu Milan Piňos.

Letos si Češi užijí pořádnou nálož koncertů. Na co se těšit:

Ed Sheeran
Koncerty 2024: V ČR zahrají Ed Sheeran, Rammstein, Depeche Mode a mnoho dalších

Jeho organizátorský tým pevně věří, že pláž U Vrbiček spolu s pečlivým výběrem rockových kapel osloví spoustu nových zájemců z řad festivalových fanoušků. „V původní areálu ‚V Borkách‘ jsme byli velmi spokojeni, ale přesunem na více exponované a známé místo se snažíme ještě zvýšit atraktivitu samotného festivalu třeba i pro případné vzdálenější účastníky akce,“ dodává Milan Piňos.

Hvězdná sestava v čele s Alešem Brichtou

A na jaké rockové kapely a hudební uskupení se můžete letos těšit?

„Jsme moc rádi, že se na našem festivalu objeví, jak tradičně i bývá zvykem, i jedna opravdová hvězda. A tou podle mě bezesporu Aleš Brichta je. Tento skvělý zpěvák, skladatel a textař je moje krevní skupina a nebojím se říci i srdcovka. Věřím, že i pro ostatní fanoušky rocku a metalu bude tím pravým lákadlem,“ usmívá se festivalový šéf.

Pozvání na akci přijala i populární Argema. „Ta již na festivalu hrála v minulosti. V Plumlově se jejím členům moc líbilo a znovu se k nám moc těší,“ přidal zajímavý postřeh.

Svatovavřinecké hody Přerov 2022 - Argema.Svatovavřinecké hody Přerov 2022 - ArgemaZdroj: Tobiáš Macháček

Hvězdné kapely doplní další festivalové taháky v podobě regionálních kapel. „Náš organizátorský tým se cítí být regionálními patrioty, a tak prostě regionální kapely nesmí na našem festivalu chybět a navíc vždy sklízí velké ovace. Letos se mohou fanoušci těšit na Marasd, Kokeno a Quercus,“ vyjmenoval Piňos.

Zpěvačka Adele poprvé od roku 2016 vystoupí v pevninské Evropě:

Britská zpěvačka Adele
Adele chystá největší koncert všech dob. Poblíž Česka pro ni postaví stadion

Mezi stálice regionální scény na Prostějovsku patří například i výše zmíněná kapela Marasd. „Na letní Rock na Plumlově se už vážně moc těšíme. Bude to parádní rocková jízda. A na přehradě to bude mít super letní kouzlo,“ slibuje frontman kapely Víťa Křivánek.

Vstupenky na festival Rock na Plumlově 2024


Lístky na festival se dají pořídit už nyní, a to za výhodné ceny na smsticket.cz. A právě probíhá i vstupenková „valentýnská akce“. Tak s koupí neváhejte.

Rock na Plumlově 2024. Valentýnská akce na vstupenky.Rock na Plumlově 2024. Valentýnská akce na vstupenkyZdroj: se svolením MP Vision