Deník s přáním o zveřejnění informací o své mamince kontaktovala dcera oběti Sylva Chmelařová. „Lidé by o ní měli vědět krátký příběh,“ říká na adresu Dany Telnarové. „Moje maminka se jmenovala Dana Telnarová, rozená Mlynářová,“ vypráví dcera. „Celý svůj pracovní život byla oddaná práci v Krevním centru Fakultní nemocnice Ostrava, kde pracovala jako laborantka,“ říká Sylva Chmelařová a uvádí na pravou míru nepřesné informace, které se o její mamince v minulých dnech objevily v některých médiích.

„Maminka připravovala krev na operace pro lidi, kteří ji potřebovali. Odmala jsem k její práci vzhlížela, vnímala jsem, jak důležitá tato práce je,“ podotýká.

Pietní místo a kondoleční kniha ve FNO:

Dana Telnarová podle rodiny i kolegů vždy pracovala velmi svědomitě a svou práci milovala. Do důchodu odešla před čtyřmi lety. „V osudný den šla pouze na kontrolu s poraněnou rukou. Měla zlomený malíček. Domů se už nikdy nevrátila,“ popisuje zarmoucená rodina okolnosti, za jakých se oběť na místě činu nacházela.

Milovala vnoučata

Dana Telnarová milovala svá vnoučata, přírodu a knihy. Úvodní snímek s vnoučaty byl její oblíbený. „Naše maminka byla chytrá, spravedlivá, obětavá žena, která nikomu neodmítla pomoci, pokud bylo potřeba,“ podotýká dcera, kterou o to více ranilo, že se její maminka stala obětí psychicky narušeného člověka, který si vzal do hlavy, že se mu při domnělé nemoci nedostává odpovídající péče.

„Jsme s dětmi - jejími vnoučaty - a bratrem velmi smutní, takový konec si opravdu nezasloužila,“ říká dcera a děkuje všem, kteří si na Danu Telnarovou vzpomenou s láskou. „Zapalte jí, prosím, svíčku a pošlete jí do nebe nějakou krásnou, láskyplnou myšlenku,“ přejí si pozůstalí, kteří tímto chtějí dát jejím známým na vědomí, že už tady není.

Střelba v ostravské nemocnici.