Řeka se vylila z břehů a zaplavila silnici ze Vsi do Černous, kde zasahovali místní dobrovolní hasiči. Silnice do Vsi a do Boleslavi zůstaly zavřené až do večera. Dramatická situace byla také v Hejnicích a Raspenavě. Řeka tam stoupala od pátečního večera, situaci sledoval starosta Hejnic Jaroslav Demčák, který měl pro případ potřeby připraven pomoc i pro pozitivní lidi v karanténě.

"Když by se náhodou situace kolem vody nadále zhoršovala, prosím domácnosti, které jsou kolem Smědé v Hejnicích a je jim často poskytována pomoc - pytle s pískem, pomoc hasičů a podobně, a jsou pozitivní na covid nebo v karanténě, nalepte si na dveře domu papír s textem "KARANTÉNA." Nebojte, nenecháme vás v tom a pomůžeme vám, ale netušíme kdo konkrétně je ve městě pozitivní či v karanténě a nemůžeme ohrozit naše hasiče a zaměstnance. Přistupovali bychom k vaší nemovitosti s větší ochrannou zasahujících a karanténa na nikoho neprozradí že je pozitivní. Děkuji za pochopení. Snad to nebude třeba a voda se uklidní…," informoval lidi Demčák o plánu na pomoc.

Nakonec se hladina Smědé zastavila na 2. povodňovém stupni. V sobotu odpoledne přestalo pršet a voda začala pomalu klesat. "Dnešní bojová hra končí, přestává i mrholit, takže řeka opravdu pomalu, ale leze dolů. Výhled meteorologů je bez deště do zítřejšího rána, kdy snad řeka stihne klesnout natolik, aby zítra nezahrozila," uvedl Demčák.