Nový název by pak mohl dostat i most na železniční trati Praha-Kladno, který se klene mezi šestou a sedmou městskou částí. Nově by v případě souhlasu pražských zastupitelů měl nést jméno Vitalije Skakuna. „Na počest ukrajinského ženisty, jenž v bojích na Ukrajině za cenu vlastního života odpálil klíčový most, a zasloužil se tak o záchranu ukrajinského města Cherson,“ vysvětlil mluvčí Prahy 6 Jiří Hannich.

Šestá městská část a hlavní město Praha už v minulosti poslaly jasný vzkaz Ruské federaci, když se náměstí před budovou velvyslanectví přejmenovalo na Náměstí Borise Němcova - na památku zavražděného ruského opozičního politika. Promenáda ve Stromovce pod ambasádou pak nese jméno Anny Politkovské – aktivistky a novinářky, která ostře vystupovala proti prezidentu Vladimiru Putinovi. V roce 2006 byla zastřelena v Moskvě.

Žena pláče po přechodu na slovenském hraničním přechodě v Uble (Ubľe), 27. února 2022. Slovensko uvedlo, že po ruské vojenské operaci na Ukrajině vpustí do země prchající Ukrajince.
Hlavní město se aktivně zapojuje do řešení krize na Ukrajině

V reakci na ruskou vojenskou agresi vůči Ukrajině zastupitelé Prahy 6 zároveň schválili vypovězení memoranda o přátelství a spolupráci s Vasileostrovským obvodem v ruském Petrohradu. Memorandum bylo podepsáno v roce 2010, už delší čas z něj podle radnice nevzešly žádné konkrétní aktivity.