„V sobotu jsme jeli za rodinou do Hradce Králové. Společně i s dětmi jsme navštívili farmářské trhy na Tylově nábřeží. Vezla jsem v kočárku 1,5 ročního synka. Peněženka mi zřejmě vypadla z pod kočárku, když jsem utěšovala plačícího chlapečka,“ popsala Deníku Iveta Mrkvičková.

Ztrátu zjistili až u švagrové

„Volala nám paní z banky, že nám byla odcizena a zablokována karta. Do té chvíle jsem vůbec netušila, že peněženku u sebe vůbec nemám. Prohledala jsem všechny tašky a opravdu nikde nebyla,“ pokračuje Mrkvičková.

Agresor u bankomatu v Praze.
VIDEO: Krádež u bankomatu agresorovi nevyšla. Strážníka se pokusil uškrtit

Rodina z Hané našla peněženku na trhu. „Našla jí paní Vaňková s mužem a dcerkou z Prostějova a zachovali se jako dobří a poctiví lidé. Zavolali na spořitelnu, kartu dali ihned zablokovat a mířili s ní na policii,“ líčí maminka malého chlapce.

Po telefonátu ze spořitelny došlo k dojemnému setkání. „Pracovnice ze spořitelny, nám dala i kontakt na nálezkyni a my jsme okamžitě sedli do auta a vyrazili na místo, kde jsme se setkali. V peněžence bylo vše v pořádku, finanční obnos přibližně osm tisíc korun a platební karta. Vysokou hotovost jsme měli na nákup obuvi pro naše tři děti,“ vysvětluje šťastná žena.

Vaňkovým přejeme krásnou výhru v loterii

„Moc jsme rodině Vaňkových poděkovali, odměnili menší finanční částkou, kterou ani nechtěli. Moc nás těší, že jsou na světě stále ještě nějací slušní lidé. Měli jsme vlastně takové štěstí v neštěstí. Takovýmto lidem bychom ze srdce přáli vyhrát třeba krásnou výhru ve sportce,“ uzavírá na dnešní dobu téměř neuvěřitelný příběh Iveta Mrkvičková.