„Jsem tady, tuším, už popáté. Mám tuhle akci rád, je tu moc příjemná atmosféra. Člověk potká známé, popovídá… A jelikož jsem až z Liberce, tak je i samotná tříhodinová cesta sem dobrodružstvím,“ popsal Marek Stránský.

Milovník fiatů dorazil na International meeting Svratka žlutým Fiatem 500 z roku 1971. „Měla by to být řada Lux, ale bohužel jsem tehdy sehnal jinou karoserii, takže tam mám nepůvodní přístrojový budík. A motor je silnější - auto je tedy o něco živější než klasická pětistovka,“ přiblížil svůj vůz Marek Stránský. Auto si rozhodně nešetří jen pro zvláštní příležitosti a srazy, ale normálně jej podle svých slov využívá k výletům a cestování. „Doma mám ještě jednoho Fiata 500, který tu předloni vyhrál soutěž o nejhezčí auto. A moje desetiletá dcera loni dostala Giardinieru – Fiata 500 v kombíku,“ popsal milovník fiatů.

Jeho koníček je prý časově poměrně dost náročný. Díly shání nadšenec v Itálii, a to přes známé nebo i na srazech, jež bývají spojené s burzami. A také samotná údržba a opravy aut zaberou samozřejmě dost času. „Kombíka, kterého dcera dostala, jsem rozebral opravdu do posledního šroubku. Strávil jsem tím padesát hodin. Naštěstí dceru montování taky moc baví - pomáhala mi, věnovala tomu veškerý čas, co jsme byli spolu,“ pochlubil se Marek Stránský. A desetiletá Karolína to potvrzuje. „Fiátky se mi moc líbí, jsou úplně jiné než většina dnešních aut, malé a roztomilé. Až budu mít jednou řidičák, chci v nich určitě jezdit,“ nechala se slyšet Karolína.

Na osmý ročník International meeting Svratka se sjely desítky historickcýh i novějších aut převážně italských značek. Dominovaly fiaty.
Do Svratky se sjely desítky italských aut