SERIÁL DENÍKU: Hospody s historií

A to nejen country, ale také u nás spousta bluegrassových hudebních skupin. Ze známých osobností zde hráli Pavel Dobeš, Wabi Daněk, Pepa Streichl, Ivan Hlas nebo České srdce," řekl majitel podniku Vladimír Rychlík, který se před časem rozhodl pro zásadní změnu.

„Už jsme cítili, že to potřebujeme. Nechtěli jsme však ze stylového podniku udělat nějakou obyčejnou hospodu, proto jsme se jen přesunuli v čase a country podnik jsme přeměnili na americký restaurant padesátých let," pokračoval Rychlík s tím, že nově se podnik jmenuje Saloon Pub.

Saloon Pub, logo.Interiér restaurace je podle něj v Česku opravdu výjimečný a ryze americký. „Například v části nazvané Route 66 najdete velkou fototapetu původní „routky". Taky zde máme registrační značky všech států USA. Všechny byly na konkrétním autě a mají svůj příběh," podotýká majitel podniku. Toto vše umocňuje neonová reklama Harley Davidson jako jedna z největších ikon Ameriky.

Jsou zde taky umělecké černobílé fototapety největších idolů padesátých let – Elvis Presley, Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Muhamad Ali. „Bez nich by to nešlo," říká s úsměvem Rychlík.

Největším hitem v jídelním lístku jsou podle očekávání burgery. „Máme jich v nabídce dvanáct druhů – z hovězího masa, kuřecí zinger, fish z aljašské tresky i vegetariánskou variantu."

V Saloon Pubu si přijdou na své i milovníci piva. Čepuje se zde sedm druhů piv - kromě tradičních značek Ostravar, Radegast, Gambrinus, Pilsner Urquell i pivní speciály typu IPA, ALE, Stout a pšeničná piva.

K TÉMATU

AMERICKÁ JÍDLA:BUFFALO WINGS – pikantní kuřecí křidélka
CHICKEN STRIPS – smažené kuřecí kousky
FISH and CHIPS – smaženou tresku s hranolkami a domácí majonézou
PANECAKES – americké lívance s javorovým sirupem.

MEXICKÁ JÍDLA:FAJITAS
TACO
TORTILLA 

OTEVÍRACÍ DOBA:Pondělí až čtvrtek: 11.00 - 24.00.
Pátek a sobota: 11.00 - 02.00.
Neděle: 11.00 - 24.00. 

http://www.saloon-pub.cz/