Výtěžek má zaplatit právě novou střechu. „V Hruškách se dětem dostalo to, co jim dětský domov dát nemůže mámy, táty, prarodičů, rodiny. Pokud peníze ze sbírky nepokryjí všechny náklady, doplatí město Kuřim zbytek ze svého rozpočtu,“ vyhlásili zástupci tamní radnice.

Co přebytek?

Pokud naopak výtěžek cenu nové střechy předčí, skončí přebytek peněz v další katastrofou postižené obci Mikulčicích. Tam už Kuřimští rovněž posílali materiální pomoc a jeden milion korun.

Peníze na novou střechu pro Elišku a Jana lze zaslat na účet 27-8683960217/0100. Na novou střechu pro kuřimské děti lidé ke včerejšku poslali téměř tři sta tisíc korun. Potřeba je zhruba půl milionu. „Děkujeme všem, kteří zakoupením vstupenky přispěli na pomoc zasaženým tornádem. Celou páteční tržbu ze vstupného ve výši téměř devatenácti tisíc korun věnujeme na sbírku vyhlášenou městem Kuřim na střechu pro Elišku a Honzíka,“ vzkázalo prostřednictvím sociálních sítí například Wellness Kuřim.

Atraktivní 3D bludiště v Hodoníně.
Pandemii přežilo, tornádo nikoli. Unikátní 3D bludiště v Hodoníně je v troskách

Ničivé tornádo se jižní Moravou přehnalo před více než dvěma týdny, má na svědomí šest životů a poničilo přes tisíc budov. Více než 180 z nich natolik, že je statici určili k demolici. „Hrubé odhady škod na veřejném, soukromém a průmyslovém majetku se šplhají až k patnácti miliardám korun,“ nastínil už dříve náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jan Zámečník.

Katastrofa rovněž zvedla obrovskou vlnu solidarity. Lidé na pomoc postiženým oblastem vybrali už více než miliardu korun.