„Muž měl sice na sobě vysoké rybářské holínky a voda mu nejprve sahala jen nad kolena, ale najednou zajel do pevného bahna až po pás a nemohl se v bahnitém sevření ani pohnout,“ uvádí mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

K rybníku o rozměrech 10 x 8 metrů vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Orlová, ihned poté, co o pomoc požádala mužova příbuzná. „Muž stál po pás v bahně a po prsa v ledové vodě, s orlovskými hasiči komunikoval, ale byla mu viditelně velká zima. Hasiči rychle nafoukli záchranné saně RS 5, muž se za něj co nejpevněji chytil a asi na pátý pokus jej zachránci vytáhli na kluzký břeh,“ popisuje dále Kůdela.

Chovatel kaprů se po vytažení z vod cítil být v pořádku, hasiči ale pro jistotu přivolali i zdravotníky. Po jejich kontrole mohl senior zůstat v domácím prostředí.

Záchranná akce hasičů.

Bahno je zkrátka zrádné a lidé by se měli mít na pozoru. Přesně před týdnem museli profesionální hasiči z Nového Jičína zachránit z bahna vypuštěné rekreační vodní nádrže Čerťák třiatřicetiletou geodetku, která zde s kolegou vyměřovala plochu oblíbené nádrže pro připravované stavební úpravy – odtěžení bahna. „Žena byla už asi 15 metrů od břehu, když se nečekaně propadla až po pás do velmi studeného a mazlavého bahna. Na tísňovou linku volal její kolega. Hasiči ji vytáhli z bahna pomocí páteřní desky. Žena byla značně podchlazená, ale při vědomí,“ dodal mluvčí hasičů.