Díky nim tak v turisticky atraktivní lokalitě vyrůstají jako houby po dešti především lavičky, kde mohou návštěvníci odpočívat při svých procházkách. A zásluhou obou nadšenců se navíc mohou setkat s vílou Amálkou, zajímavými nápisy na žulových kamenech a v neposlední řadě v létě s kvetoucími lekníny v jednom z rybníčků.

„Jo tak to jste vy, kdo mi tu zvelebuje revír,“ ozvalo se onehdá za zády zaskočených pracantů ve chvíli, kdy usazovali další z vyrobených laviček. S trochou obavy se prý tehdy otočili a spočinuli zrakem na revírníkovi Františku Mlezivovi. Netušíce, co přijde, byli mile překvapeni slovy chvály, která od pracovníka Lesů ČR vyslechli.

Výstavbu speciálních garáží pro nová bojová vozidla pěchoty CV90 dokončili pracovníci v areálu vyškovské vojenské posádky
Zvládnou i Leoparda. Do unikátních garáží ve Vyškově zajedou nová bojová vozidla

A stejná slova zopakoval i Deníku. „Práce obou mužů mně rozhodně nevadí. Dělají Sedmihoří ještě atraktivnějším a krásnějším. O výběru míst, kam lavičky umístí, dopředu přemýšlejí, vytvářejí hezká místa pro odpočinek, rozhodně lesu neškodí,“ řekl František Mleziva.

Víla k lesu patří 

„Na Sedmihoří nám záleží, je to nádherná lokalita, kam přichází ročně stovky turistů. Sami víme, jak je příjemné najít místo, kde si člověk může chvíli v klidu posedět a jen se kochat přírodou. Času máme dost, tak proč bychom něco neudělali pro lidstvo?“ říká Zdeněk Valkony.

Nová místa pro potěšení oka, ale i odpočinek vznikají v Sedmihoří díky dvojici kamarádů z Telic.Nová místa pro potěšení oka, ale i odpočinek vznikají v Sedmihoří díky dvojici kamarádů z TelicZdroj: Ladislav Karel

„A k lesu patří víla, do samotného přírodního parku pak i trochu tajemna a neuškodí i pár kuriozit,“ přidává se Ladislav Karel, tvůrce dřevěné víly Amálky a nápisu na velkém kameni u turistické stezky.

Díky oběma aktivním seniorům tak k pohodě turistů přibylo již sedm dřevěných laviček a dle jejich slov rozhodně nejsou poslední.