V sedle na Šerlichu policie dopravu řídila tak, aby zůstala průjezdná silnice z Deštného v Orlických horách přes Šerlich do Orlického Záhoří. "Po 15:00 nápor opadl a parkoviště se začala vyprazdňovat. Hlídky policie byly na místě po celý den," řekla ČTK mluvčí policie Eliška Majerová. Na Šerlichu dnes slabě mrzlo. Na hřebeni Orlických hor leží téměř půl metru sněhu.

Za celý víkend byla návštěvnost hor podle provozovatelů lyžařských areálů nižší než o předchozích víkendech. V sobotu totiž na horách ještě doznívala obleva s deštěm a proměnlivým počasím. Policie také v sobotu žádné problémy z dopravě nezaznamenala.

V Bělském lese opět funguje bistro i veřejné toalety. 23. ledna 2021 v Ostravě.
OBRAZEM: Bělský les láká návštěvníky i v době pandemie. Novinkou je bistro

"Návštěvnost byla nižší než minulý víkend. Kabinková lanovka Janské Lázně - Černá hora na hřebeny Krkonoš vyvezla necelé 2000 lidí. Šlo především o rodiny s dětmi, které vyrazily na čerstvý vzduch, a běžkaře," řekla ČTK mluvčí SkiResortu Černá hora - Pec Zina Plchová.

Na Černé hoře a v jejím okolí měli běžkaři od soboty připraveno 22 kilometrů tratí. Kromě takzvaného Malého běžeckého okruhu a Černohorské silnice byl připravený i Velký běžecký okruh. "Na víkend se také letos poprvé otevřela Černohorská sáňkařská cesta. Lidé tak mohli z Černé hory sjet po tradiční sáňkařské cestě nebo zkombinovat pěší výlet se sjezdem na saních po Černohorské silnici," uvedla Plchová.

Nebezpečí lavin

Na běžecké okruhy i na sáňkařskou cestu mohou lidé podle ní vyrazit i ve všední dny. V provozu bude nadále kabinová lanovka na Černou horu a také výdejní okénko půjčovny v Janských Lázních.

Horolezci na ledové stěně ve Víru.
Lezci na Žďársku tlumí absťák. Skvělá zábavička, pochvalují si ledovou stěnu

Na hřebenech Krkonoš leží 70 až 100 centimetrů sněhu. Po mírném oteplení se dnes opět ochladilo a na povrchu sněhové pokrývky se vytvořila krusta. Stále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné stupnice. "Pod krustou je sněhová pokrývka stále vlhká až mokrá. Zde se mohou vyskytnout laviny klouzavé," uvedl lavinový specialista Horské služby Krkonoše Robert Dlouhý.