Kostelec u Kyjova připravil nejen pro své hosty z Kostelců bohatý program. „U nás je čtyřiadvacet Kostelců včetně jednoho slovenského Kostolca. Máme tady zástupce ze třinácti Kostelců, tedy jestli nás ještě někdo na poslední chvíli nepřekvapí,“ sdělil za organizátory obecní zastupitel Pavel Borkovec.

Připomněl, že akci předcházely několikaměsíční přípravy. „Zapojily se všechny spolky v naší obci a také další lidi, za což jsme rádi. Čeká se zhruba pět set přespolních, náš Kostelec bude žít,“ dodal Borkovec.

Víte, že…

Kostelec u Kyjova se stal jihomoravskou Vesnicí roku 2022.

Setkání Kostelců nejvíce proměnilo náves, kde bylo i hlavní pódium. Právě tam také směřoval průvod, v němž zavlály i slovenské vlajky. „Líbí se nám tady, je to perfektní a těšíme se na další program. Přijelo nás autobusem pětadvacet,“ přiblížil své dojmy Vladimír Michalík z jediného slovenského Kostolca.

„V Kostelci u Kyjova se mi líbí, je to krásná vesnička. Je tady příjemné prostředí. Za nás jednička,“ doplnil starosta Ladislav Hynek z třítisícového Kostelce na Hané, který Setkání Kostelců uspořádá v příštím roce. Zároveň připomněl, že právě Kostelec na Hané se stal prvním vítězem fotbalového turnaje Kostelců.

Tato tradice pokračovala od sobotního rána i u Kyjova.

Účastníci 32. setkání Kostelců 

Kostelec u Kyjova, Kostelec na Hané, Červený Kostelec, Horní Kostelec, Kostelec u Stříbra, Kostelec u Zlína, Kostelec nad Labem, Kostelec nad Orlicí, Kostelec u Heřmanova Městce, Kostelec u Holešova, Kostelec u Jihlavy, Kostolec (Slovensko), Kostelec nad Černými lesy