„V současné době zjišťujeme, kdo všechno s nakaženým přišel do kontaktu a komunikujeme s hygienou. Jaký bude další postup se uvidí v následujících dnech,“ uvedl ředitel školy Radek Dostál.

Pedagogové se s pozitivně testovaným člověkem setkali v přípravném týdnu, tedy koncem srpna. K lékaři šel až 2. září. Lidé, kteří s ním byli v kontaktu budou v domácí karanténě a to od 3. do 6. září. Na víkend jsou pak v plánu testy na Covid-19.

V pondělí 7. září pak škola začne výuku s upraveným rozvrhem, tedy bez účasti lidí, kteří setrvají v domácí karanténě. „Školní družina bude fungovat, ale necháme na zvážení každého, zda dítě do družiny pošle," vysvětluje vedení školy v prohlášení. Jídelna pojede dál v běžném režimu.

Ilustrační foto.
Ke zraněnému řidiči letěl do Brodců vrtulník

Pokud budou výsledky testů v pondělí u všech testovaných negativní, škola se v úterý rozjíždí podle normálního rozvrhu. Pokud bude někdo z pedagogů nemocný, to znamená, že jeho test bude pozitivní, půjde do karantény. „Nebude ale pravděpodobně nutné uzavření celé školy, protože dotyčný je již nyní v domácí izolaci. Ostatní s negativním testem se pravděpodobně zapojí do výuky," vysvětluje vedení školy. Instituce nadále vše komunikuje s Krajskou hygienickou stanicí Středočeského kraje.

„Příprava na školní rok 2020/2021 byla velmi komplikovaná a zdlouhavá. Museli jsme brát ohled na uzavření škol v druhém pololetí loňského školního roku. Chtěli jsme dětem co nejvíce ulehčit vstup do vyučovacího procesu a znovu je naladit na běžný školní život. Bohužel nám znovu, a to hned na rozjezdu, situaci zkomplikoval koronavirus," dodává vedení školy.

Všechny informace bude škola zveřejňovat na svém webu a informace pak místním přijdou také prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas jako SMS zpráva nebo do mailu.

Vedení středočeské policie zřídilo další, v pořadí již šesté, dálniční oddělení, a to na D10 – Brodce.
D10 budou brázdit policisté z nového dálničního oddělení Brodce