V souvislosti s tím zrušila pobyt svých žáků v této destinaci například Druhá základní škola. „Vzhledem ke vzniklé situaci bude zájezd do Itálie zrušen. V tomto školním roce máme několik zájezdů a to do Anglie, do Španělska a také proběhne výměnný pobyt,“ uvedla zástupkyně ředitelky 2. základní školy Simona Schwaningerová. Vzhledem k tomu, že se v dalších případech zatím nejedná o rizikové destinace, s ostatními zájezdy škola normálně počítá.

Na hraně je situace v bakovské základní škole. „My máme za 14 odjíždět do Rakouska. Zatím si pan ředitel stojí za tím, že se nemůže nic stát. Zájezd tedy zatím nerušíme,“ popsala Veronika Grünwaldová ze sekretariátu školy. Ovšem právě v Rakousku jsou již také nakažení zákeřným virem Covid-19. Je tedy pravděpodobné, že se v Bakově může situace ještě změnit.

Online reportáž

Zájezd do Itálie je v plánu také na 5. základní škole. Ten má však proběhnout až na přelomu dubna a června. „Aktuálně situaci řešíme s rodiči i s cestovkou, zatím nebudeme platit zálohu a uvidíme, jak do dopadne podle vývoje situace," popsala ředitelka školy Marcela Pavlíková.

Na většině škol už mají lyžařské kurzy, o které jde v tuto chvíli především, za sebou a tak prozatím nemají co rušit. V případě pobytových zájezdů školy zareagují podle aktuální situace, která bude panovat, až se přiblíží termín odjezdu. Podle cestovek k rušení zájezdů ve velkém nedochází, ale aktuálně se nic neprodává, což mnozí připisují koronaviru, ale také tomu, že se touto dobou jednoduše zájezdy každoročně prodávají špatně.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník