Poté začala mít zdravotní problémy, kterým oblíbená zpěvačka bohužel minulý týden podlehla. Vše odstartoval těžký covid v roce 2020 a už tehdy byla s vysokými horečkami hospitalizovaná v nemocnici.

Virus zpěvačce zkomplikoval její nemoc krve, se kterou bojovala již od mládí. Loni v létě se její stav začal horšit kvůli postcovidovému syndromu, bojovala také s těžkou osteoporózou, kvůli které se jí lámaly kosti.

close Ve Slavičíně vzpomínají na Hanu Zagorovou. info Zdroj: Anna Kohoutová zoom_in Ve Slavičíně vzpomínají na Hanu Zagorovou.

Pietní místo ve Slavičíně

Na místě, kde před dvěma lety zpívala patrně naposledy na veřejnosti, po jejím úmrtí vzniklo vzpomínkové místo, u kterého kolemjdoucí zapalují svíčky a na chvíli se zastaví.

„Byla to skvělá zpěvačka, moc milá a skromná. Její koncert byl nádherný,“ vzpomínala na Hanku paní Eva, která přišla do parku zapálit svíčku. „Byl jsem na jejím posledním koncertě ve Slavičíně a byla úžasná. Čest její památce,“ přidal se její manžel Jiří.

Poslední rozloučení se zesnulou zpěvačkou proběhne 31. srpna v pražském Divadle Kalich. Ve stejném divadle bude mít přitom v polovině září premiéru muzikál Biograf láska, v němž zazní 24 písní Zagorové.