Směnárna stála ve spodní části tubusu se schodištěm. Od TSK si ho i s nedalekým parkovištěm pronajímala firma Indigo Infra CZ, která ale prostor dál pronajímala. Firma na žádost TSK ukončila ke konci října smlouvu provozovateli. Nyní hledá jiného.

Podvodník v bance.
Hledá se podvodník, který okrádá směnárny

Jeden kurzovní lístek 

Podle Mirovského město připravuje informační letáky, ve kterých by cizince varovalo před nevýhodnými kurzy. Nabízí se i možnost venkovní komunikační kampaně. Politici na magistrátu hovoří i o možnosti novely zákona o směnárenství. První ji navrhli Piráti. Zastupitel a poslanec Jakub Michálek už připravil její znění. Zatím ale není jasné, jestli je Sněmovně navrhne sama Praha.

Nevýhodné kurzy v některých pražských směnárnách se poslední dobou staly diskutovaným tématem. Kromě kurzů se řeší i problematika tzv. ruličkářů, tedy podvodníků, kteří turistům nabízejí směnu bankovek přímo na ulici. A peníze vyměňují za bezcenné bankovky, nebo běloruské rubly. Česká národní banka nedávno navrhla změny ve směnárenském zákoně. Ty by měly ochránit zahraniční turisty. Směnárny by např. měly povinnost mít jeden kurzovní lístek.

Podvodníci oklamali obsluhu směnárny.
Podvodníci oklamali obsluhu směnárny