Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu má být v neděli v Krkonoších zataženo až oblačno, ojediněle mlhy. Místy má sněžit. Nejnižší noční teploty budou -2 až -5 stupňů Celsia, nejvyšší denní 2 až +1 stupeň Celsia. Vítr bude slabý, během dne místy mírný severozápadní až severní 2 až 6 m/s.

Již pošesté se v Bukovanech konal Festival řízků pod taktovkou šéfkuchaře Romana Keňa (druhý zleva).
Je libo řízeček ze zebry, nebo spíš klasiku? Festival řízků uspokojí i mlsouny

V pondělí má být převážně zataženo s ojedinělými mlhami, místy sněžit. Nejnižší noční teploty klesnou na -4 až -7 stupňů Celsia, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem -5 až -2 stupňů Celsia.

Druhý stupeň lavinového nebezpečí 

V Krkonoších platí od soboty podle informací Horské služby druhý lavinový stupeň z pětibodové mezinárodní stupnice, představuje mírné nebezpečí. Stejná předpověď je i na neděli. Na horách napadlo do sobotního rána deset centimetrů sněhu, v noci se očekává další sněžení. Uvolnění laviny je možné hlavně při dodatečném zatížení, a to hlavně na strmých svazích. "Dají se očekávat pouze laviny středních rozměrů, které se většinou zastaví ještě na svahu," uvedl Robert Dlouhý z Horské služby Krkonoše.

Na hřbitově v Olomouci-Neředíně vzniká Les vzpomínek, prostor pro přírodní pohřbívání. Na snímku ředitel Hřbitovů města Olomouce Ladislav Šnevajs. 18. ledna 2022
V Olomouci vzniká přírodní hřbitov. Les vzpomínek nabídne pohřeb u stromů

Na hřebenech Krkonoš je okolo 50 až 80 centimetrů sněhu. Desky navátého sněhu se vytvořily na severovýchodních a jižních svazích. Mohou se tam vyskytnout deskové laviny, jsou nebezpečnější než z volného sněhu. V lese se mohou uvolnit laviny z nového sněhu.