Od pátku již nefigurují na Sněžce a v Obřím sedle u Slezského domu ochranné sítě, které tam rozmístila 11. června před hlavní letní turistickou sezonou Správa Krkonošského národního parku. Poprvé se tam objevily v loňském roce.

"Ochranné sítě ze Sněžky a od Slezského domu bylo nutné odstranit s blížícím se příchodem zimy. Zimu by nepřežily. Vzhledem k tomu, že na tento týden hlásila předpověď sněžení, tak to bylo třeba udělat asi o dva týdny dříve, než jsme plánovali," uvedl ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch. "Sítě fungují takřka stoprocetně. Pokud někde jsou, tak je lidé musí respektovat. Jsou totiž takovou fyzickou zábranou, kterou lze jen s obtížemi přelézt. A při pokusu je zdolat lidi napadne, že tam asi mají nějaký smysl," dodal.

Po pátečním odstranění ochranných sítí lidé hned situaci zneužili. "Minulý slunečný víkend bohužel ukázal, že jakmile sítě byť jen zčásti odstraníme, dochází k masivnímu porušování vstupu do křehkých ekosystémů v klidovém území parku," konstatoval Robin Böhnisch.