Jasno v rozhodování má například malá Sabinka. „Chtěla bych kalimbu. Je to hudební nástroj,“ vysvětluje s tím, že doufá, že byla tento rok dost hodná, aby se jí přání splnilo. Své tužby na papír soustředěně zvěčňují i další děti. Výtvory pak zveřejní na svém facebooku pořadatel. Tím je Bar U Stromku, který dětem minulou neděli uspořádal pohádkové odpoledne s Olafem. „Obrázky taky ukazujeme rodičům jako inspiraci na poslední chvíli,“ říká organizátor Oldřich Hróza.

Hróza prozradil, že původně měli po dohodě s městem přivézt i sníh ze zimního stadionu. „Nakonec se ale nenašel nikdo, komu by se pro něj v neděli odpoledne chtělo zajet,“ vysvětluje Hróza. Sníh tak nahradily mýdlové bubliny. Automat jich za pár vteřin dokáže vykouzlit stovky a děti si s nimi užívají spoustu zábavy.

Schránka na obrázky se pomalu naplňuje a děti u kreslícího stolu se střídají. Na společném obrázku pracuje s dcerou například Petra Vymazalová z Drnovic. „Maluje kapra v řece,“ komentuje maminka krásnou malbu své holčičky. „K Vánocům by si ale přála pejska,“ dodává. „Že by sis přála pejska?“ obrací se na malou malířku. Ta zavrtí hlavou. „Je moc skromná,“ směje se maminka a obě pokračují v tvůrčí činnosti.

Mezitím si děti mohou nechat na tvář namalovat některý z vánočních motivů – sněhové vločky, soba, sněhuláka, nebo třeba zelenou větvičku. Zdatné malířce k tomu stačí pár tahů štětcem a za pár minut je hotovo. Dospělí se mezitím mohou zahřát svařeným vínem u výkonných plynových ohřívačů. Atmosféru podkreslují vánoční koledy a mistrně vyřezaný dřevěný betlém. S poslední adventní nedělí končí i vyškovské vánoční trhy.