Náplavka u řeky Otavy mezi Kamenným a Novým mostem se proměnila v Pláž Titanik a postupně ji zabydlují její dočasní obyvatelé. V rámci Cipískoviště 2009 zde od úterý vznikají obří pískové sochy.

„Tématem třetího ročníku je Písek – voda – vzduch a my můžeme prozradit, že tvůrci toto téma shrnuli do jediného slova: pláž. Už v sobotu v 11 hodin při vernisáži uvidí návštěvníci Pláž Titanik a její „obyvatele: námořníka, sexy plavčici, opalující se turisty i děti hrající si na písku,“ uvedla Eva Kadlčáková z pořádající agentury.

Novinkou a největším tahákem ročníku 2009 bude bezesporu plovoucí pódium na Otavě. „Od pátku do neděle se na něm představí řada souborů – od místních až po Jiřího Zonygu, Ewu Farnou i symfonický orchestr. Ponton pod Europromenádou bude mít totiž plochu 300 čtverečních metrů, a tak se na něj vejde celá Camerata Filharmonica Praga i se sólistou Pavlem Šporclem,“ přiblížila program vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MÚ v Písku Ludmila Koštová.

Tak jako v minulých letech se mohou návštěvníci těšit i na sportovní zážitky: Kromě závodů dračích lodí to bude turnaj v plážovém volejbale, letos přibude i minigolf na Městském ostrově. Právě tam se odehrají také páteční a sobotní afterparty.

Další novinka je v dopravě. V sobotu bude ve spolupráci s Českými drahami vypraven zlevněný spěšný vlak Cipísek z Českých Budějovic přes Protivín do Písku. Vyjede v 9,11 hodin a o hodinu později dorazí do cíle.

Výběr z programu:

SOBOTA
od 9.00 Den otevřených dveří v Prácheňském muzeu a Městské elektrárně
11.00 Sochy z písku v Písku – vernisáž na náplavce u Kamenného mostu
20.00 Plovoucí pódium proti Sladovně – Camerata Filharmonica Praga s houslistou Pavlem Šporclem

NEDĚLE
10.00 – 17.00 Draci mezi mosty, závody dračích lodí
14.00 Městský ostrov – program pro děti
14.00 Šobrova ulice: Slavnostní otevření Cesty drahokamů
15.00 Plovoucí pódium: Pěvecký sbor Sborissimo
19.30 Ewa Farna s kapelou
21.15 Ohňová show