Psi, kteří utekli ze sousední firmy, na holčičku nečekaně zaútočili. Jen díky pomoci motoristy, který zvířata za pomoci auta odháněl, nebyla zranění desetileté dívenky rozsáhlejší. Přesto v plzeňské fakultní nemocnici podstoupila čtyři operace a řadu drobnějších chirurgických zákroků. Lékaři každý druhý den čistí hluboké rány, ty nejvýraznější na pravé noze. „Dcerka má zavedené drény, je na kapačkách a pořád dostává utišující léky na bolest,“ popsala pravidelné procedury maminka Viktoria pro server novinky.cz, který o dívčině stavu informoval v týdnu.

Jednotku intenzivní péče už Sofie opustila. Stále je však hlídaná přístroji a doslova se učí chodit. Přitom jde o sportovně založeného človíčka, milujícího tanec, zpěv a pohyb.

Ilustrační foto
V Holýšově utekli psi a vážně zranili dívku. Neútočili poprvé

Pomocnou ruku podala firma, provozující holýšovskou ubytovnu. „Poskytneme mamince peníze na pobyt v nemocnici, protože si ho musí platit sama. Pojišťovna úhradu odmítla, takže vedení schválilo částku deset tisíc korun. Jestli to bude málo, dáme víc,“ vysvětlil jednatel personální agentury Nazar-Invest Alexandr Brejcha. Funguje zároveň jako zmocněnec rodiny. Případ vzbudil mezi veřejností emoce. Hodně vnímavých lidí se chtělo na léčbě podílet finančně a vytvořen už je účet, kam lze peníze posílat. Má číslo 131-190370247/0100

Pokud jde o fenku a psa, kteří děvčátko napadli, stěhovali se o desítky kilometrů dál. Psí dámu se snaží převychovat žena ze Žatce a o jejího druha se stará mladá žena v Oseku u Rokycan.