U soudu totiž chtěli vystoupit další bývalí političtí vězni, například Vladimír Hučín nebo Míla Petrovský, kteří byli také vězněni v Minkovicích a potkali se tam i s tehdejším dozorcem Vondruškou.

Soudce Pavel Pachner ale návrhy zamítl s tím, že se nevztahují k obžalobě. „Nemyslím si, že by tito lidé měli co říct k tomuto případu. Jinak už by byli dávno vyslechnuti a u soudu by vystoupili,“ uvedl soudce. Podle něj si bývalí političtí vězni líčení pletou se soudem o zločinech komunismu. „Jde pouze o jeden konkrétní případ. Nic víc,“ připomněl.

Bývalým politickým vězňům takové vysvětlení nestačí. „U výslechu jsem strávil deset hodin. Řekl jsem jim všechno, i jak mě pan Vondruška udeřil obuškem přímo na solar,“ uvedl Hučín. Proto se mu nezdá, že by u soudu neměl co říct.

„Mám mnoho informací a důkazů z doby mého působení ve vyšetřovací službě, možná se bojí a chtějí to zamést pod koberec,“ myslí si. Jako důvod, proč nemá vystoupit u soudu prý Hučínovi uvedli, že v době, kdy byl v minkovické věznici, Vondruška studoval na Vysoké škole SNB. „To je ale hloupost, nakonec se vymluvili na to, že ty listiny skartovali,“ popsal Hučín.

Podle něj tak vše leží na Jiřím Wolfovi, který u soudu již vypovídal. „Ale on je těmi roky v kriminále poznamenaný. Lehce se rozčílí. Bojím se, že se jej pokusí zdiskreditovat,“ dodal.

Sám Vondruška na stesky politických vězňů moc reagovat nechtěl. „Je to jen jejich názor a jejich boj, víc bych to nechtěl komentovat,“ uvedl bývalý poslanec. Nakonec si ještě posteskl, že jej kauza vyčerpává. „Už mě to obtěžuje, čtyři roky neustálých obviňování a narážek,“ dodal.

Podle něj se z případu dělá politická kauza, která jej poškodila. Sám také nevyloučil, že by se chtěl vrátit do politiky. „Nechci se k tomu do skončení líčení vyjadřovat, ale návrat zvážím.“