Je upoután na lůžko a plně odkázán na péči své rodiny. „Průběh nemoci byl tak zdrcující, že syn upadl po pár dnech do bezvědomí, začali mu selhávat orgány. Lékaři zjistili četná poškození mozku, znovu se učí mluvit i jíst. Od pasu dolů je ale zcela ochrnutý.“ uvedla zdrcená matka dvaadvacetiletého Lukáše, Lenka Klebanová.

Soukromý zemědělec Jiří Krutílek chová ve vyškovských Dědicích desítky ovcí.
Zemědělec našel šest roztrhaných ovcí. Někdo sem mohl přijít cíleně, míní

Lukovští posílají peníze na jeho léčbu na transparentní účet, který zřídila tamní radnice. V současné době se tam nachází přes sto třicet tisíc korun. Přispívají i do pokladniček, které se objevují na místních akcích.

Lukovský okruh

V sobotu uspořádali charitativní akci Lukovský okruh. Nasedli na kola, běželi nebo jen šli asi pětikilometrovou trasu po okolí. „Akce se zúčastnilo kolem stovky lidí, kteří přispívali penězi do zapečetěné pokladničky na startu. Kolik se přesně vybralo, spočítáme v pondělí na radnici,“ uvedl za pořadatele Vojtěch Čabala.

Přes sto padesát granátů a desítky roznětek zřejmě z druhé světové války našli pyrotechnici v lese u Vlachovic u Nového Města na Moravě.
Přes sto padesát granátů z války: u Vlachovic část odpálili na místě, podívejte

Dobrodinci mohou dál posílat peníze na transparentní účet 6131257399/0800 u České spořitelny. Peníze potřebuje rodina na Lukášovu rehabilitaci, invalidní vozík a další zdravotnické pomůcky.