Radnice třinácté městské části zveřejnila v pondělí na webu zprávu, kde tvrdí, že ve spodní části lávky jsou zrezivělé a uvolněné plechy, kterým hrozí odtržení. Praha 13 alarmující skutečnost zjistila už začátkem června. „Okamžitě jsme v této souvislosti kontaktovali Technickou správu komunikací hl. m. Prahy (TSK), která nám potvrdila oprávněnost naší stížnosti na nevyhovující technický stav a konstatovala, že lávka vyžaduje zásah,“ píše radnice.

Zástupci „třináctky“ se následně obrátili na pražský magistrát, který zmiňovanou lávku v Petržílkově vlastní, aby dal situaci do pořádku. „Při silnějším větru hrozí nebezpečí úplného odtržení uvolněných plechů a jejich pád na chodník nebo vozovku, kde by mohly poničit vozidla či dokonce zranit chodce," zněl podle oficiálních stránek dopis pro náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD).

Podle Prahy 13 však nikdo neodpověděl. Proto radnice jménem starosty Davida Vodrážky (ODS) požádala o urychlené jednání magistrát znovu na konci srpna i na začátku září. „Dosud jsme však žádnou odpověď neobdrželi. Pevně věříme, že magistrát začne konat v co nejkratší možné době – dříve, než dojde k hrozící újmě na majetku či zdraví našich občanů,“ uvedla Eva Libigerová, tisková mluvčí MČ Praha 13. Podle serveru Blesk.cz už město ve spolupráci s TSK dolaďuje termín oprav, prostor pod nejzničenějšími místy červeno-modré lávky je obehnán páskou městské policie.

Kromě tohoto aktuálního problémů ve Stodůlkách a potíží zmiňovaných v úvodu článku potřebují v metropoli opravit Hlávkův a Palackého most, naplánována je rovněž rekonstrukce Barrandovského mostu. V dubnu kvůli špatnému stavu byla zpevněna také lávka přes Berounku v Radotíně. Minulý týden Praha 8 upozornila na odpadávající kusy betonu ze železničního mostu na Balabence.