V tomto případě obdrželi informaci podobnou westernovým příběhům, přímo na náměstí si vyrazila zdivočelá kráva. A tak jim nezbývalo než se zachovat jako honáci na divokém západě. Dobytek utekl místnímu zemědělci. Naštěstí se nikomu nic nestalo, i když řidiči i další přihlížející nemohli uvěřit vlastním očím.

Strážníci, policisté i honáci

Jak přiblížil zástupce velitele Městské policie Týn nad Vltavou Aleš Bastl, v sobotu v 15.55 hodin strážníci obdrželi informaci o výskytu rozzuřeného býka v ulici Táborská u tenisového klubu. „Hlídka vyjela na uvedené místo a o spolupráci požádala i policii. Na místě oznámení se pohyboval majitel zvířete, který se společně s pěti honáky pokoušel zvíře odchytit,“ popsal Bastl.

Tragická dopravní nehoda v Praze v Ječné ulici 2. listopadu 2021.
Auto v Praze usmrtilo chodce. Řidič od nehody ujel, později se přihlásil policii

Chovatel dále upřesnil, že se nejedná o býka ale o jalovici. „Jalovice se však z oznámené lokality rozhodla pokračovat dál kolem sportovní haly a restaurace Sokolovna ve směru na náměstí Míru, kde proběhla kolem kostela Sv. Jakuba a vyrazila přes kruhový objezd do ulice Legií,“ popsal Bastl další putování vystrašené krávy.

Vyhnali ji z města a uspali

Odtud už se zvíře strážníkům společně s policisty podařilo vytlačit mimo obydlené oblasti, a to na pole před obec Předčice. „Dále spolupracující hlídky městské policie a policie provedly potřebná opatření proti návratu jalovice do obydlené části,“ vysvětlil s tím, že v 17.30 hodin honáci splašenou krávu vypátrali v lesním porostu nad obcí Břehy. „Zde jalovici následně uspal přivolaný veterinář a majitelé si ji převezli zpět na farmu,“ doplnil šťastný konec dobytčího výletu.

Nehoda dvou náklaďáků na D1 u Prahy.
D1 u Prahy zablokovala nehoda náklaďáků, jeden řidič zůstal zaklíněný ve vozu

Během zásahu zajistili bezpečnost občanů i dopravy a naštěstí se nikomu nic nestalo. „Při této události nebyl nikdo zraněn a nedošlo ke způsobení škod na majetku,“ uzavřel Aleš Bastl.

Zubři, klokan i další zvěř

Městská policie nemá nouzi o zajímavé situace ani v jiných městech napříč jihočeským krajem. Kromě odchytu koček a psů, například v Táboře strážníci pomáhali se „zadržením“ zubrů i klokana. V Českých Budějovicích zachraňovali například srnce zamotaného do pletiva. S netradičních zvířat mají své zkušenosti samozřejmě i profesionální hasiči a policisté.