Vládnoucí koalice ve druhém největším městě na Blanensku ovšem nebyla při hlasování o výběru lokality jednotná. „Já osobně hlasoval pro variantu Hybešova. Je levnější. Vždycky srovnávám cenu a užitnou hodnotu. Ve městě totiž musíme v blízké budoucnosti počítat také s dalšími nákladnými investicemi v jiných odvětvích. Ať už se jedná o knihovnu, komunikace, nebo vodovody,“ okomentoval svůj postoj boskovický starosta Jaroslav Dohnálek.

Zda se nová hala začne stavět do konce současného volebního období, není v tuto chvíli jisté. Jasné naopak už je, že stavba v této části města bude problematická. Ještě dávno předtím, než se kopne do země. Část lidí z ulic Na Výsluní, Hybešova a Květná totiž chce stavbě sportovní haly bránit. „Sportovní halu bych tady skousla. Ovšem za předpokladu, že bude kvalitní projekt, který zaručí, že se v této lokalitě nezhorší například hlukové podmínky. Doufám, že město bude na naše připomínky slyšet. Jiní lidé v sousedství jsou ale radikálnější a výstavbu haly si nepřejí,“ uvedla Michaela Žejšková z ulice Na Výsluní.

Může se tak opakovat situace před několika lety, kdy se v Boskovicích rozestavěla sportovní hala ve Slovákově ulici. Stavbu tehdy stoply protesty místních v kombinaci s technickými problémy ohledně špatného podloží.