Bydlení by tu měli najít hlavně ti, kteří nejsou schopni platit komerční nájem ani nájem ve větších městských bytech. Jde o 18 bytových domů se 195 byty 1+kk a 2+kk, které vyrostou na pravé straně za výpadovkou na Domažlice za čerpací stanicí Tank Ono. Výstavba je tu napánována ve třech etapách. Nyní tu stojí 25 dřevěných typových domů, které byly postaveny v polovině minulého století jako součást válečných reparací. Ty se zbourají.

Na akci radnice nemůže počítat s dotací, i když ji původně avizovala. Peníze jsou už ale vyčerpány, takže podle Šloufa se bude stavět za městské finance. Prvních 150 milionů Kč spolyká stavba 70 bytů plus vybudování komunikací a sítí, zhruba stejná částka se použije v další etapě z peněz utržených za prodej bytů na Sylvánu.

Přibudou další sociální byty

Další sociální byty postaví radnice ve městě. Je to reakce na problémy lidí, kteří mají hendikep nebo nemají tolik peněz, aby mohli žít ve velkých bytech. Ještě letos budou přestavěny nevyužité prostory v Prostřední ulici 48 na 20 bytů pro seniory. „Senioři jsou významnou skupinou, na kterou se zaměřujeme. Budou jim nabídnuty také byty v Plachého 44 a 46,“ uvedla náměstkyně primátora pro sociální věci a školství Eva Herinková (ČSSD).

Další komunitní byty pro seniory vyrostou U Jam 23. „Vloni jsme tam dokončili nástavbu objektu, v níž vzniklo 11 bytů. Letos zrekonstruujeme první nadzemní podlaží pod těmito byty, kde byly nevyužité kanceláře, Vzniknou tam další čtyři byty 1+1 pro seniory se ztíženým zdravotním stavem,“ uvedl radní David Šlouf (ODS).