Obsahoval cynický popis hrůzné události i nepřesnosti týkající se obětí – zástupci radnice opakovaně uvedli, že se většinou jednalo o zástupce majority. Policie se článkem začala okamžitě zabývat a po několika dnech obvinila vydavatele Vlasteneckých novin Radka V. (41 let). Hrozí mu až tři roky vězení.

Podle policie pod různými jmény psal i další extremistické články, ve kterých komentoval dění v různých částech republiky i ve světě.

„Na internetu zveřejňoval extremistické informace, schvaloval likvidaci určitých osob, případně při spáchání nějakých trestných činů se hanlivě vyjadřoval k zemřelým a podobně,“ uvedl zástupce ostravského policejního ředitele Antonín Řezníček s tím, že první články se objevily v polovině předminulého roku. Nechyběly v nich ani výhrůžky konkrétním policistům nebo členům vlády.

„Vzhledem k tomu, že se texty vyskytovaly na různých sítích a v různých částech republiky, tak bylo složité poskládat nějaký snímek, odkud se pachatel této trestné činnosti dopouští. Postupoval velmi sofistikovaně,“ dodal Řezníček.

Vyšetřování není skončeno, trvat může ještě několik měsíců. Podle informací Deníku došlo k rozšíření trestného stíhání, které se nově týká i právnické osoby.

Muž je obviněn hned ze čtyř trestných činů, a to hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu.