V minulém, šestém díle, řešili vyšetřovatelé z ostravského oddělení vražd ubodání mladé ženy doma v bytě deseti ranami nožem. Příběh postavy Edity Moravcové však možná znovu ožije i v sedmém díle.

V chatce v beskydském podhůří je totiž v noci nožem zavražděna mladá žena, která si sem s přítelem a známými vyjela na víkend.

Natáčení v Horšovském Týně nebylo pro herce Marka Lamboru a Tomáše Webera snadné, stejně jako štáb museli strávit dlouhé hodiny v chladném podzemí, a tak byli rádi, když se dostali na světlo
V Horšovském Týně natáčeli Zlatovlásku. Marek Lambora trpěl v chladné kobce

Mezi řadou podezřelých se kromě jejího přítele, s nímž už neměla harmonický vztah, či bývalého personálu restaurace, v níž dříve pracovala, ocitne taky parta lékařů, kteří zde měli teambuilding, ale i dvojice trampů, jež v osudnou noc spala nedaleko místa činu.

Jednoduché řešení – někdo z přítomných je vrah. Policisté však obdrží z nedohledatelného e-mailu fotku zavražděné Edity Moravcové, oběti z předchozího dílu, označenou pořadovým číslem 1.

Mohl v Beskydech vraždit stejný pachatel, který zabil Editu Moravcovou? Potuluje se v regionu sériový vrah?

Natáčelo se v Lorkově vile 

Filmaři při natáčení zápletky z horské chaty zavítali do horského hotelu Lorkova vila, který se nachází na samém konci obce Čeladná při úpatí hory Smrk a toku říčky Čeladenky, která kdysi dala místu jméno. Hotel nese jméno po brněnském advokátovi Jaroslavu Lorkovi, který položil základy k jeho vzniku.

Slunce, seno, jahody. První z trilogie oblíbených komedií režisér Zdeňka Trošky slaví letos 40 let od své premiéry
Drama při natáčení Slunce, seno, jahody. Troška oblíbený film málem nedokončil

Vilu, kterou vybudoval jako sídlo k rekreačním účelům pro svou rodinu, začala pro plánované účely sloužit v roce 1935, ne však na dlouho. Sotva mohl advokát Lorek tušit, jaké osudy jeho majetek čeká v důsledku změny politických poměru po únoru 1948 v Československu.

V současnosti objekt slouží jako horský hotel.