Místo pekárny tam ale už řadu let stojí komplex se šestnácti byty. Jeho součástí je i prodejna potravin Hodoňanka. Vše stálo ještě do nedávna na státních základech. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ale před několika dny informoval o tom, že pozemek prodal za více než půl milionu korun.

Protikoronavirová pomoc veselských skautů a spřízněných dobrovolníků.
Nakupuje starším lidem. Už chtěli i píchnout injekci, říká maturantka z Veselí

Zájem o ně měla většina spoluvlastníků bytového domu. „Pozemek vznikl z původních čtyř a Československá socialistická republika je získala v roce 1961,“ sdělil mluvčí státního Úřadu Radek Ležatka.

Tři parcely zabrala republika na dnešní dobu dost nezvykle – vládním nařízením, které mělo upevnit socialistické výrobní vztahy. Čtvrtý pozemek pak stát koupil. „Domy, které byly původně na pozemcích postaveny, byly v období socialismu zbourány a na jejich místě byly postaveny nové bytové domy,“ doplnil Ležatka.

Řidiči se na křižovatce mezi obcemi Hovorany a Čejč dočkají přestavby na okružní.
Oprava silnice mezi Mistřínem a Hovorany se blíží. Tah na Brno spojí kruháč

Pozemky byly státu nejdříve pod Městským národním výborem Hodonín. „Na základě jeho žádosti byly v roce 1996 zapsány na Okresní úřad Hodonín,“ připomněl mluvčí s tím, že Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal parcelu po zrušení okresního úřadu.