V posledním případě strážníci pomohli důchodci v nesnázích. Osmasedmdesátiletý muž večer píchl kolo na svém invalidním vozíku a obrátil se o pomoc na strážníky. „Hlídka zjistila, že muž je na podobné situace vybavený, sám si ale kolo vyměnit nedokázal. Zatímco jeden ze strážníků dofoukl rezervní pneumatiku, jeho kolega odmontoval splasklé přední kolo a elektrický vozík provizorně podložil. Společnými silami pak rezervu namontovali a přesvědčili se, že je bezpečně připevněná,“ uvedla Kadrnožková.

Po asi dvaceti minutách tak mohl důchodce pokračovat v cestě.

Strážníci jako mechanici formule 1:

Kvůli cigaretovému dýmu se dostal vpodvečer do konfliktu jednasedmdesátiletý muž se svým sedmačtyřicetiletým sousedem v brněnských Medlánkách. Staršímu z můžu vadilo, že ve svém bytě stále cítí cigaretový kouř a podezříval z toho svého souseda. Když i přes napomínání problém neustal, vzal důchodce řešení situace do vlastních rukou. „Mladší z mužů strážníkům ukázal místo na zádech, přes které ho prý důchodce udeřil berlí ve chvíli, kdy se chystal na vyjížďku. Strážníky ujistil, že nepotřebuje lékařské ošetření a dodal, že sousedovi několikrát vysvětloval, že z jejich balkonu kouř z cigaret nejde, protože z rodiny nikdo nekouří,“ uvedla mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

Důchodci prý došly nervy. Strážníci si také všimli, že mírně vrávorá, což vysvětlila dechová zkouška s výsledkem 1,6 promile. Případem se bude kvůli podezření z přestupku proti občanskému soužití zabývat správní orgán.

V dalším případě se strážníci vydali pro čtyřiasedmdesátiletého důchodce do brněnského Králova Pole. Ten se odpoledne vydal pěšky z Brna do Kuřimi, nevybral si však proto zrovna vhodnou cestu. „Důchodce s hůlkou pochodoval na přímém slunci po krajnici čtyřproudé silnice. Jeden z řidičů zavolal na linku 156 a hlídka muže dostihla na úrovni vlakového nádraží v Králově Poli,“ sdělila Kadrnožková.

Lehce zmatený muž strážníkům řekl, že se vrací domů z výletu. „Neměl u sebe žádný doklad totožnosti a nevěděl ani, kolik je hodin nebo kde se přesně nachází. Strážnice si ale všimla, že má na krku pod tričkem pověšené vojenské známky a na nich telefonní číslo. Ze sluchátka se po chvíli ozval hlas mužova syna, který si okamžitě vyrazil otce vyzvednout na smluvené místo,“ doplnila Kadrnožková.