Výběrem šatů, nebo alespoň vhodného stylu, ale plánování vzhledu nevěsty zdaleka nekončí. „To je fascinátor,“ popisuje kadeřnice Kristýna Humlová výraznou ozdobu na hlavu. „Pro tuzemské nevěsty je hodně extravagantní. My máme rády spíše drobnější ozdoby, peříčka, kamínkové sponky nebo živé květiny,“ vysvětluje. Svatební účes podle ní přijde na patnáct set až tři tisíce korun.

Poněkud méně tradičně pojali loni svůj svatební obřad Aneta a Michal, nyní již manželé Křižákovi. Říci si své „ano“ se totiž vypravili až na exotický ostrov Mauricius.
Jak vypadá svatba na Mauriciu? Jako v ráji, vypráví manželé Křižákovi

I přesto, že si na veletrhu přijdou na své hlavně ženy, ani budoucí ženichové nejsou opomíjeni. „Do manžetových knoflíčků vám můžeme vyrýt iniciály,“ láká jeden z prodejců.

Že by manželé měli myslet také na svatebčany, připomíná stůl plný dobrot. „Lidé si obvykle objednávají tak tři malé zákusky na osobu. Pokud mají sto hostů, vyjde je to zhruba na sedm tisíc,“ vyčísluje cukrářka Viktorie Sekelová.

Její sladkosti obsahují minimálně dvaasedmdesáti procentní čokoládu. Největší úspěch mají podle ní čokoládové šišky s vanilkovým krémem uvnitř. „Typ oblíbených dezertů se ale rychle mění. Třeba ještě před třemi lety byly žádanější máslové a těžší, nyní jsou spíše smetanové,“ podotýká.

Inspirace

Inspiraci pro svou červnovou svatbu hledá i Marie Kratochvílová se snoubencem. „Líbí se nám, že na jednom místě vidíme vše, co sháníme na internetu, naživo. Svatbu máme v lese, tak se díváme na různé přírodní doplňky,“ prozrazuje nevěsta.

Ilustrační foto.
Češi si užívají lásku, sex a něžnosti bez ohledu na svátek sv. Valentýna

Obchodním centrem se po kratší odmlce opět ozve hlas moderátorky, který zve návštěvníky k přehlídkovému molu. Čeká na ně ukázka dalších šatů, obleků i spodního prádla a saténových županů. „Ten musí každá nevěsta mít. Aby měla hezkou fotku z líčení,“ upozorňuje moderátorka. I župany tak sklidí obdiv. Zvlášť, když občas některé z modelek sklouznou z ramene.