I když se sobotní počasí nakonec docela zlepšilo a na obloze svítilo i sluníčko, páteční plískanice udělaly své. Kvůli nim se také nepodařilo přistání jednoho ze dvou letounů Eurofighter Typhoon britského Královského letectva. Manévr, ke kterému došlo v pátek na pardubickém letišti, se nepodařil a pilot vyjel z dráhy. Kvůli tomu nahlásil druhý pilot návrat na svou základnu do Británie.

Přesto začali na hradeckém nebi úderem sobotní 11. hodiny předvádět své umění piloti dalších letadel, která na přehlídku přiletěla, což bylo slyšet po celém městě. Přehlídka se konala i v neděli a celkem bylo k vidění 80 až 90 letadel, vrtulníků, akrobatických letounů a především ukázky skupinové akrobacie.

Kromě Typhoonů však na přehlídku nedorazily ani další taháky. Největší z nich ukrajinský bombardér Su 24M nepřiletěl kvůli poruše. Organizátoři se to dozvěděli v polovině minulého týdne.

CIAF tak letos provázela smůla. A někteří návštěvníci nespokojenost s chudším programem dávali najevo.

Podle nich působila letištní plocha prázdně a stěžovali si, že toho za své peníze dostali málo. Zklamaných návštěvníků byla sice většina, ale řada z nich tvrdila, že komplikace chápe a že se prostě čas od času něco nepovede tak, jak bylo původně plánováno. Radost pak měli diváci například z letounu Su 27.