Během uplynulých 24 hodin nepřibyl ve Zlínském kraji žádný takto nakažený člověk.

„Přijeli jsme do nemocnice autem. Vůbec jsme z něj nevystoupili. Jak přišla sestřička, stáhli jsme okénka, vzala nám stěry a bylo to. Před námi i za námi stálo ještě několik dalších aut s lidmi, kteří přijeli k otestování na COVID 19,“ řekl Deníku starosta. Výsledek svého testování se má během zítřka.

Počty nakažených koronavirem ve Zlínském kraji jsou podle hygieniků oproti pondělku bez nárůstu.

„K úterní 13. hodině evidujeme ve Zlínském kraji kumulativně celkem 439 onemocnění COVID-19, z toho 3 úmrtí a 366 osob bylo vyléčeno. V současné době je evidováno osm potvrzených případů onemocnění COVID-19 na Kroměřížsku, 41 na Uherskohradišťsku, 15 na Vsetínsku a šest na Zlínsku,“ informovala Vendula Ševčíková z Krajské hygienické stanice Zlínského kraje.

Restaurace zavřena

Na Slovácku se jedním z ohnisek v minulém týdnu stala Uherskohradišťská nemocnice, kde se bezpříznakově nebo s nízkými příznaky nakazilo deset jejích zaměstnanců a jeden pacient na multioborové pooperační Jednotce intenzivní péče, kterou následně uzavřeli.

Dalších 20 nakažených by podle informací České televize mělo být ve Vlčnově.

Tam od soboty platí nařízení nošení roušek v hromadné dopravě a ve vnitřních prostorách kromě bydlišť. Povolené je tam shromažďování maximálně 500 osob s rozestupy.

Zavřena je restaurace odkud se nákaza údajně rozšířila. Hygienici vyzvali majitele obchodů, zdravotních a sociálních zařízení, aby je průběžně dezinfikovali.