Výročí slaví i samotné arboretu ukryté v lesích mezi Řícmanicemi a Babicemi nad Svitavou. Přesně padesát let se o více než sto druhů jehličnanů starají odborníci z Mendelovy univerzity.

Průvodci z Lesnické a dřevařské fakulty nešetří zajímavostmi o dřevinách. „Tis je celý jedovatý, kromě červené dužiny. Ale pozor, pecku musíte vyplivnout,“ varuje průvodce Martin Šrámek.

Tis červený patří mezi ohrožené druhy. Husité jej za válek hojně káceli. „Tisové dřevo je pružné, vhodné k výrobě zbraní. Vývar z tisu se zase používal na trávení manželů. Tak bacha chlapi, až půjdete domů a tis bude ořezaný,“ směje se Šrámek.

Odborníci lidem ukazují jalovce, ze kterých se vyrábí gin či jehličnany pocházející z Chile. Také vysvětlují, proč je lepší mít na Vánoce doma jedličku než smrk. „Smrk rychle opadá. Jehlice jedličky se zatočí nahoru a déle vydrží. Nejvíce se teď kupuje jedle kavkazská. Říká se jí také normandská. Poláci a Holanďani je pěstují na plantážích,“ vypráví mladý průvodce.

Po arboretu se prochází i Brňan Ondřej Lang. „Arboretum je moc hezké. Nejvíce mě zaujaly stromy, které přirozené rostou v cizích zemích. Je super, že se tady o ně tak dobře starají,“ říká mladý muž.

Program měli lesníci připravený i pro děti. Nejmladší účastníci poznávali různé druhy dřevin, zkoumali listy a jehličí pod mikroskopem nebo určovali druhy lesních zvířat. „To je husa!“ volá chlapec.

„Nene, to je něco jiného. Dělá to kač kač,“ napovídá mu žena oblečená v zeleném stejnokroji.

Po splnění všech úkolů se děti ze stanovišť rozbíhají k ohništi. Čeká je opékání špekáčků. Kdo nechce špekáčky, může si dát guláš. Nechybí ani svařené víno.