Díky kamarádství mohou vzniknout velké věci. Důkazem jsou Michaela Michlíčková (MM) a Dominika Křenková (DK), které založily vlastní značku Tochceš a úspěšně se jí věnují už tři roky. „Vyrábíme bytové doplňky a hrozně nás to baví,“ svěřily se regionální tvůrkyně v rozhovoru pro Týdeník Liberecko.

Můžete prosím popsat začátky Tochceš?
MM: Známe se z liberecké univerzity, kde jsme obě studovaly obor týkající se textilního designu. Vždycky jsme věděly, že chceme dělat něco, co nás bude bavit, a že chceme pracovat s textilem, nejlépe tak, aby to bylo v souladu s přírodou a s ohledem na původ materiálů.

Proč jste se zaměřily na bytové doplňky?
MM: To vzniklo úplně spontánně, potřebovaly jsme tenkrát kvalitní utěrky a zjistily jsme, že nejlepší jsou lněné. Od té doby len milujeme a šijeme z něj většinu našich výrobků.

V čem si myslíte, že jste originální?
DK: Dbáme na to, aby naše věci byly kvalitní a ušité z českých přírodních materiálů. Povlečení ušité z nebarveného 100% lnu není originální, přesto je tak krásné a pohodlné, že ho prostě chceš.

Zvolily jste úderný název. Jak jste k němu došly?
MM: Název stejně jako logo jsme dlouho vymýšlely. A pak to přišlo samo. O všech parádních věcech, které se nám líbily, jsme tenkrát říkaly: „To chceš!“ No a tak nás napadlo, že přesně takhle by si to měli ostatní říkat o všech našich věcech. Směřování bylo jasné od začátku, ale sortiment se postupem času mění a rozšiřuje.

Chcete si přečíst víc? Celý rozhovor najdete v Týdeníku Liberecko, který si ještě stále můžete koupit na stáncích. Další čerstvé číslo s novými tématy vyjde zase v úterý.